Beyond software

We create software tailored to your individual needs.

Akupunktura

Jest formą obwodowej przezskórnej stymulacji drobnych włókien nerwowych. Odbywa się to drogą nakłucia znajdujących się na skórze punktów biologicznie aktywnych tzw. punktów akupunkturowych. Zawierają one znamiennie większą ilość zakończeń nerwowych niż pozostałe miejsca na skórze. Stymulacja tych punktów powoduje przekazywanie pobudzenia od punktu do punktu zgodnie z przebiegiem energii danego meridianu. Reakcja odruchowa sprawia, że impulsy docierają do ośrodkowego układu nerwowego (drogą aferentną), a stamtąd biegną do narządu wewnętrznego (drogą eferentną). Akupunktura ma więc działanie lecznicze i przeciwbólowe.

The software of tomorrow, today

Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

Software. Your new superpower.

Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

Akupunktura

Jest formą obwodowej przezskórnej stymulacji drobnych włókien nerwowych. Odbywa się to drogą nakłucia znajdujących się na skórze punktów biologicznie aktywnych tzw. punktów akupunkturowych. Zawierają one znamiennie większą ilość zakończeń nerwowych niż pozostałe miejsca na skórze. Stymulacja tych punktów powoduje przekazywanie pobudzenia od punktu do punktu zgodnie z przebiegiem energii danego meridianu. Reakcja odruchowa sprawia, że impulsy docierają do ośrodkowego układu nerwowego (drogą aferentną), a stamtąd biegną do narządu wewnętrznego (drogą eferentną). Akupunktura ma więc działanie lecznicze i przeciwbólowe.

Kinesiotaping

Inaczej plastrowanie – polega na oklejaniu w ściśle określony sposób wybranych fragmentów ciała specjalnymi plastrami Kinesio Tex Tape. Jest to elastyczny plaster, który nie ogranicza ruchów, rozciągający się tylko na długość, o różnym napięciu w zależności od efektu jaki chcemy osiągnąć. Dodatkowo grubością i ciężarem zbliżony jest do parametrów skóry, jest hypoalergiczny i wodoodporny, co pozwala utrzymać aplikację przez kilka dni. Jest on źródłem bodźców mechanicznych. Stosuje się go w celu zmniejszenia bólu, obrzęku, przyspieszenia gojenia, rozluźnienia napiętych mięśni, poprawy funkcji mięśni nadmiernie rozciągniętych, korekcji ustawienia stawów, co powoduje normalizację napięcia mięśniowego i powięziowego, poprawia stabilizację i zwiększa zakres ruchu. Technika ta ułatwia również krążenie krwi i chłonki, zmniejsza zastój limfy, co przyczynia się do likwidacji obrzęków limfatycznych. Metoda ta ma zastosowanie w większości dysfunkcji układu mięśniowo – stawowego. Jest stosowany w ortopedii, traumatologii, reumatologii, rehabilitacji neurologicznej, a także w ginekologii.

Masaż leczniczy

Dzieli się na masaż ręczny (klasyczny) i mechaniczny. Masaż mechaniczny wykonywany jest z użyciem urządzeń, np. podwodny, wirowy, podciśnieniowy, wibracyjny. Masaż ręczny, czyli klasyczny poprawia ukrwienie i odżywienie tkanek, ułatwia odpływ krwi żylnej z tkanek, usprawnia działanie pompy mięśniowej, poprawia przepływ limfy, zmniejsza obrzęki, zmniejsza opór obwodowy, obniża ciśnienie tętnicze, poprawia krążenie płucne, zwiększa sprężystość tkanek, powoduje rozrost mięśni i zwiększa sprawność mięśni, rozluźnia tkankę podskórną, zmiękcza blizny, zrosty, poprawia wydzielanie mazi stawowej i zakres ruchomości w stawach, zmniejsza napięcie mięśniowe i działa przeciwbólowo, ułatwia usuwanie złuszczonych komórek nabłonka, pobudza pracę gruczołów potowych i łojowych, poprawia sprężystość skóry, prowadzi do przebudowy włókien kolagenowych. Podstawowe techniki masażu to: głaskanie, ugniatanie, oklepywanie, rozcieranie i rozciąganie tkanek. Odmianą masażu są: masaż segmentarny, tkanki łącznej i okostnowy. Wskazaniami do masażu są: schorzenia narządu ruchu – zespoły bólowe kręgosłupa, zmiany zwyrodnieniowe, choroby reumatyczne, stany po urazach i zabiegach narządu ruchu, zaburzenia czynności mięśni, stany po długotrwałym unieruchomieniu; zaburzenia neurologiczne – niedowłady, spastyczność, neuralgie, zaburzenia czucia, choroba Parkinsona; niektóre schorzenia skóry, jak sklerodermia i napięcia odruchowe spowodowane chorobami narządów wewnętrznych; zaburzenia przemiany materii, otyłość; ogólne przeciążenie, stres, zaburzenia psychosomatyczne.

Metoda Mc Kenzie

Jest to metoda diagnostyki i terapii zespołów bólowych kręgosłupa w zmianach pourazowych, przeciążeniowych, a także w zaburzeniach krążka międzykręgowego oraz w zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa. Wg Mc Kenzie’go zespoły bólowe kręgosłupa dzielą się na trzy grupy: 1) zespoły posturalne – przeciążeniowe, które powstają wskutek czynności przeciążających zdrowe i nieuszkodzone tkanki okołokręgosłupowe i kostne kręgosłupa, na co reagują one bólem; 2) zespoły funkcjonalne – dysfunkcyjne, w których przyczyną dolegliwości bólowych są tkanki około kręgosłupowe lub kostne kręgosłupa, w których zaistniały już pewne zmiany patologiczne (rozciągnięcie lub przykurczenie tkanek, zrosty, zwłóknienia, zmiany zwyrodnieniowe), ale dolegliwości bólowe występują po zadziałaniu czynników przeciążających (uraz, przewianie, nieprawidłowy lub gwałtowny ruch, przeciążenie); 3) zespoły zaburzeń strukturalnych – wewnątrzdyskowych, w których dolegliwości bólowe dotyczą krążka międzykręgowego i są wywołane uszkodzeniem i przemieszczeniem jądra miażdżystego względem pierścienia włóknistego.

Metoda PNF

Metoda prioprioceptywnego nerwowo-mięśniowego torowania – oparta jest na odtworzeniu utraconej funkcji poprzez proces uczenia ruchu, kontroli mięśniowej i koordynacji ruchowej.

Zasadą tej metody jest funkcjonalna jedność układu nerwowo-mięśniowego, który stymulowany jest przez bodźce eksteroceptywne (dotykowe, wzrokowe i werbalne) oraz prorioceptywne (tj. narządu ruchu: mięśniowe – rozciąganie i stawowe – nacisk).

Metoda ta stosowana jest w:

– chorobach ośrodkowego układu nerwowego (niedowłady kończyn, połowicze, czterokończynowe, ataksja w przebiegu udarów mózgu, urazów, guzów oraz chorób zapalnych mózgu i rdzenia kręgowego, stwardnienia rozsianego);

– uszkodzeniach nerwów obwodowych;

– po urazach narządu ruchu (zaniki mięśniowe, przykurcze stawowe po złamaniach,

zwichnięciach, uszkodzeniach mięśni, ścięgien i więzadeł);

– w chorobach kręgosłupa i stawów obwodowych.

Osteopatia

Osteopatia jest dziedziną diagnozowania i leczenia pacjenta posługującą się technikami manualnymi, które stosowane przez fizjoterapeutę ukierunkowane są na całe ciało chorego, a nie tylko na miejsce aktualnie występującego bólu.

W ramach prowadzonego leczenia osteopatycznego terapeuta wykorzystuje dogłębną wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii oraz patologii, stara się uwzględniać wszystkie dysfunkcje występujące w ciele człowieka oraz znaleźć przyczyny istniejących dysfunkcji, a nie skupiać się tylko i wyłącznie na stwierdzonych objawach chorobowych.

Osteopatia jest świetnym uzupełnieniem tradycyjnej medycyny, gdyż skupia się na problemach funkcjonalnych ludzkiego organizmu, stawiając za cel znalezienie przyczyny występowania danej choroby, gdyż tylko w ten sposób można pozbyć się jej w sposób bezpieczny i trwały. Organizm ludzki posiada bowiem procesy autoregulacji, które odpowiednio pobudzone w trakcie prowadzonej terapii osteopatycznej stymulują ciało pacjenta do walki z aktualnymi dysfunkcjami.

Osteopatia sprawdza się w leczeniu takich dolegliwości jak dysfunkcje stawowe oraz mięśniowe, problemy z kręgosłupem i stawami obwodowymi czy dolegliwości bólowe jamy brzusznej. U kobiet w ciąży osteopatia skutecznie znosi bóle kręgosłupa, klatki piersiowej, szyi, brzucha jak również napięciowe bóle głowy.

Terapia osteopatyczna jest efektywna i znajduje zastosowanie także w leczeniu wszelkich kontuzji sportowych, w szczególności zaś w naciągnięciach i zerwaniach mięśni lub ścięgien, skręceniach i zwichnięciach stawowych oraz w stanach po złamaniach leczonych z wykorzystaniem opatrunków gipsowych.

Pizometryczna relaksacja mięśni

Ma na celu rozluźnienie przykurczonych mięśni oraz usuwanie mięśniowych i ścięgnistych punktów bólowych.

Polega ona na czynnym rozluźnieniu podrażnionych mięśni po uprzednim utrzymywaniu ich w napięciu izometrycznym oraz następowym biernym rozciągnięciu ich do granicy oporu.

Do relaksacji można wykorzystywać ruchy głowy i gałek ocznych oraz ruchy oddechowe.

Metoda ta wymaga współdziałania terapeuty i pacjenta współpracującego przy tej technice.

Terapia manualna

Obejmuje ona metody i techniki związane zarówno z diagnostyką jak również rehabilitacją odwracalnych zaburzeń funkcjonalnych narządów ruchu. To naturalna i nieinwazyjna metoda, która polega na wykonywaniu badania i leczenia rękoma terapeuty, stąd jej nazwa – terapia manualna. To precyzyjna dziedzina fizjoterapii, wykorzystywana do korekcji ułożenia kręgów i stawów międzykręgowych. Poprzedza ją szczegółowy wywiad i badanie pacjenta, mające na celu odnalezienie przyczyn bólu, lub dysfunkcji i poziom jej zaawansowania. Poznając historię choroby terapeuta może dostosować odpowiednią metodę i techniki leczenia, które przywrócą sprawność i wyeliminują dolegliwości pacjenta.

Terapia mieśniowo-powięziowa

Terapia mięśniowo-powięziowa, która opiera się na koncepcji połączenia różnych struktur ciała, powięzi i mięśni w układy zwane taśmami mięśniowymi.

Wspomniane tkanki ulegają jednak często przeciążeniom i sklejają się ze sobą, ograniczając ruchomość i prowokując stany zapalne.

Ma ona na celu rozerwanie złączonych powięzi i mięśni i przywrócenie mobilności oraz elastyczności chorym tkankom.

Wykonuje mgr fizjoterapii Karolina Michalska.

Pinoterapia

Pinoterapia opiera się na stymulacjach odpowiednich obszarów na skórze człowieka za pomocą narzędzi, które powodują pobudzenie wybranych ośrodków nerwowych.

Dzięki temu układ mięśniowy czy więzadłowy odbiera odpowiednie informacje z mózgu, a to prowadzi do odruchowego rozluźnienia zgromadzonych napięć i zmniejszenia bólu.

Wykonuje mgr fizjoterapii Karolina Michalska.

IASTM

IASTM (terapia narzędziowa tkanek miękkich), jest to nowoczesna forma terapii wykorzystująca specjalistyczne narzędzia do opracowywania tkanek miękkich narządu ruchu.

Masując narzędziami wpływamy na receptory wolno i szybko reagujące, znajdujące się w skórze i powięzi.

Wykonuje mgr fizjoterapii Karolina Michalska.